Wspólnota religijna - ukojenie czy ułuda? Dyskusja z udziałem Roberta Rienta i Piotra Ibrahima Kalwasa


 

10.10 | 18:30 | Kahawa. Kawa i książka_ul.  Plac Cyrla Ratajskiego 10

Wspólnota religijna - ukojenie czy ułuda? Dyskusja z udziałem Roberta Rienta i Piotra Ibrahima Kalwasa

Prowadzenie: Waldemar Kuligowski

 

 

Robert Rient /

dziennikarz i pisarz. Publikował w magazynach: „Duży Format”, „Coaching”, „Focus”, „Przekrój”, „Sens”, „Wprost”, „Wysokie Obcasy”, „Zwierciadło”, „Vege” i innych. Autor reportażu „Świadek” (2015) przetłumaczonego na język angielski i wydanego w Ameryce (2016). W 2017 r. Rient opublikował powieść „Duchy Jeremiego”, która została nominowana do Literackiej Nagrody Nike. Pracował jako wykładowca, trener umiejętności interpersonalnych, doradca zawodowy osób niepełnosprawnych intelektualnie i prezenter radiowy.

Piotr Ibrahim Kalwas /

pisarz, reporter. Autor książek podróżniczych i reporterskich reportaży w „Gazecie Wyborczej”. Zanim zaczął pisać, śpiewał w zespole punkowym, studiował prawo, był menadżerem restauracji, scenarzystą telewizyjnym. W 2000 roku przeszedł na islam. Od siedmiu lat mieszka z żoną i synem w egipskiej Aleksandrii. Na co dzień zajmuje się głównie czytaniem, pisaniem oraz siedzeniem nad Morzem Śródziemnym. W chwilach wolnych od pióra słucha muzyki, bada tradycjonalizm arabski i religijność Bliskiego Wschodu.

Waldemar Kuligowski – profesor w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu. Kierownik Zakładu Studiów nad Kulturą Współczesną. Od 2013 roku przewodniczący Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Członek Komitetu Nauk o Kulturze PAN i Komitetu Nauk Etnologicznych PAN. Prowadził badania terenowe w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Albanii, Węgrzech, Serbii i Uzbekistanie. Redaktor naczelny kwartalnika „Czas Kultury”. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Zdobywca nagród „Książka Jesieni 2006”, Edukacja XXI”, wyróżniany za pracę dziennikarską i w ogólnopolskich konkursach poetyckich.